Pełnomocni Przedstawiciele Okręgowej Rady BOIPiP

 

 

WYCIĄG Z REGULAMINU OR BOIPIP

§ 21

  1. Okręgowa rada w celu zapewnienia prawidłowego obiegu informacji i należytej ochrony interesów zawodowych członków samorządu na terenie zakładów pracy realizuje swoje zadania przez swoich pełnomocników.
  2. Okręgowa rada za zgodą delegata, wskazanego przez delegatów lub członków samorządu danego rejonu, powierzy mu obowiązki związane z pełnieniem funkcji pełnomoc­nika.
  3. Jeżeli będą zachodziły okoliczności uzasadniające powołanie pełnomocnika w zakładzie pracy, w którym nie pracuje żaden z delegatów, okręgowa rada może powierzyć obowiązki pełnomocnika innemu członkowi samorządu, po uzyskaniu jego zgody.
  4. Okręgowa rada udziela pełnomocnictwa na piśmie.
  5. Pełnomocnictwo może być udzielone na określony czas i dotyczyć pewnej kate­gorii spraw lub być udzielane oddzielnie dla każdej sprawy zależnie od potrzeb i ustaleń okręgowej rady.
  6. Pełnomocnik okręgowej rady działa w granicach pełnomocnictwa w imieniu rady i na rzecz członków samorządu danego zakładu pracy lub określonego rejonu.
  7. Okręgowa rada w celu zapewnienia należytego działania pełnomocników zwołuje ich zebranie w miarę potrzeby, nie rzadziej niż raz na trzy miesiące, pełnomocnik ma obowiązek uczestniczyć w  zebraniach.
  8. Zebraniu pełnomocników przewodniczy przewodniczący okręgowej rady lub wiceprzewodniczący.
  9. Porządek zebrania obejmuje: 1) przyjęcie sprawozdań pełnomocników (sprawozdanie dotyczy: sytuacji w miejscu pracy i wykonanych w imieniu rady zadań),  2) przekazanie wszelkich niezbędnych informacji o pracach okręgowej rady, 3) zapoznanie z nowo wydanymi przepisami dotyczącymi członków samorządu, 4) przedstawienie stanowiska samorządu związanego z negocjowaniem warunków pracy i płacy, 5) informowanie o organizowanych szkoleniach i możliwościach korzystania z nich.

             Porządek zebrania może obejmować inne sprawy związane z działalnością pełnomocników.

10 . Do obowiązków pełnomocnika okręgowej rady należy w szczególności: 1) negocjowanie warunków pracy i płacy na terenie zakładów pracy, zgodne z udzielonym pełnomocnictwem; 2) reprezentowanie samorządu zawodowego  w posiedzeniach Rad Społecznych, 3) integrowanie środowiska pielęgniarek i położnych; 4) informowanie o działalności Okręgowej Rady;  5) informowanie członków samorządu o organizowanych szkoleniach i możliwościach korzystania z nich,  6) informowanie o możliwości korzystania z pomocy materialnej, 7) wykonanie innych czynności zleconych przez okręgową radę.


11. Okręgowa rada z własnej inicjatywy lub na wniosek 1/3 członków samorządu da­nego rejonu może zdecydować o pozbawieniu pełnomocnictwa osoby, która nienależycie wy­pełnia swe obowiązki. Decyzja o pozbawieniu pełnomocnictwa musi być uzasadniona i zło­żona do protokołu.

 

TERMINY POSIEDZEŃ W 2024 ROKU

Posiedzenia Pełnomocnych Przedstawicieli OR BOIPiP: 

  • 19 marca 2024 r. /wtorek/, godz.15.00
  • 11 czerwca 2024 r. /wtorek/, godz.15.00
  • 17 września 2024 r. /wtorek/, godz.15.00
  • 16 grudnia 2024 r. /poniedziałek/ godz.15.00