Tel./fax +48 33 822 81 11
e-mail: boipip@boipip.org.pl

Niedziela 19 Maj 2019

Dzień Położnej i Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek

8 i 12 maja to szczególne dni w kalendarzu pielęgniarki i położnej – Dzień Położnej i Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek. Obie daty zostały wybrane nieprzypadkowo. Czy wiesz, z czym się wiążą?

 

 

Więcej na stronie NRPiP: https://nipip.pl/nasze-majowe-swieta/

 

Życzenia od Duszpasterstwa Służby Zdrowia z okazji Dnia Pielęgniarek i Położnych

 

Warszawa, 12 maja 2019 roku


Drogie Panie i Panowie,
Pielęgniarki, Położne i Pielęgniarze,


prosimy o przyjęcie wyrazów szczerej i serdecznej wdzięczności za Waszą codzienną, oddaną służbę chorym.


  Błogosławiona Hanna Chrzanowska, Wasza Koleżanka i Orędowniczka, mówiła: „Wdzięczność jest tak piękną, tak sprawiedliwą cechą, że powinniśmy jej oczekiwać nie tylko dla siebie, ile cieszyć się nią dla tego, który ją okazuje. To jego wielkie bogactwo (…) wdzięczność Bogu działającemu przez nas.”

  Z okazji Waszego święta – Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych – życzymy Wam sił duchowych i fizycznych, ciepła rodzinnego ogniska, wspaniałych koleżeńskich relacji oraz codziennego uśmiechu i słowa „dziękuję” od pacjentów.


Zapewniamy o pamięci modlitewnej

/-/ Ks. Arkadiusz Zawistowski

Krajowe Duszpasterstwo Służby Zdrowia

 

 /-/ Bp Romuald Kamiński

Przewodniczący Zespołu

ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia 

Życzenia z okazji dnia Pielęgniarki i Położnej

Konkurs na stanowisko Pielęgniarki Oddziałowej Oddziału Szpitala Psychiatrycznego w Bielsku-Białej

Kominukat w sprawie zmiany sposobu rejestracji organizatorów kształcenia podyplomowego

 Bielsko-Biała dnia 24 kwietnia 2019 r.

BOIPiP/XXIX/812/2019

K O M U N I K A T

dotyczy: organizatorów kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych

wpisanych do rejestru BOIPiP w Bielsku-Białej.

Beskidzka Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Bielsku-Białej uprzejmie informuje, iż dniem 1 maja 2019 r. zaprzestaje przyjmowania w formie papierowej wniosków o wpis zmian danych do rejestru podmiotów prowadzących kształcenie podyplomowe pielęgniarek i położnych.

Zgodnie z art. 76 ust 1. ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej w brzmieniu od 1 maja 2017 r. podmioty inne niż wymienione w art. 75 ust. 1 ustawy, zamierzające wykonywać działalność w zakresie kształcenia podyplomowego, składają za pośrednictwem SMK wniosek o wpis do rejestru. Dotyczy to również wpisu zmiany danych.

Jeżeli chodzi o poprzednie wpisy, które dokonane były w formie papierowej należy w SMK złożyć nowy wniosek o wpis do rejestru zawierający aktualny stan, czyli uwzględniający wszystkie dotychczas zgłoszone zmiany wpisu, co w praktyce będzie dotyczyło wpisów programów zatwierdzonych przez Ministra Zdrowia po sierpniu 2015 r.

Zalecamy aby składać takie wnioski niezależnie od aktualnej potrzeby dokonania wpisu zmiany danych, w takim przypadku BOIPiP nie będzie pobierała opłat.

W przypadku gdy wpis będzie dokonywany wraz z wpisem zmiany danych, należy złożyć wniosek o wpis do rejestru z uwzględnieniem wnioskowanej zmiany danych we wpisie. Wówczas od takiego wpisu należna jest opłata na zasadach ogólnych.

Z poważaniem        

Małgorzata Szwed      

Przewodnicząca BORPiP

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok