Regulamin Działania Komisji i Zespołów Problemowych działających przy Beskidzkiej Okręgowej Radzie Pielęgniarek i Położnych
Regulamin Działania Komisji i Zespołów Problemowych działających przy Beskidzkiej Okręgowej Radzie Pielęgniarek i Położnych
§1
- Przy Okręgowej Radzie Beskidzkiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych działają Komisje/Zespoły problemowe powołane przez Okręgową Radę.
- Do pracy w Komisjach/Zespołach problemowych mogą być powoływani wyłącznie członkowie BOIPiP regularnie opłacający składki członkowskie na rzecz Izby.
- Wszelkie zmiany osobowe w składach Komisji/Zespołów dokonywane są przez Okręgową Radę na wniosek Przewodniczącej danej Komisji/Zespołu.
§2
Komisje/Zespoły:
- realizują uchwały Okręgowego Zjazdu, Okręgowej Rady BOIPiP oraz Prezydium OR BOIPiP;
- wspierają merytorycznie pracę BOIPiP;
- opiniują od strony merytorycznej akty normatywne przekazane przez Przewodniczącą Okręgowej Rady BOIPiP;
- przygotowują projekty rezolucji, oświadczeń, deklaracji i apeli na posiedzenie Okręgowej Rady BOIPiP lub Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych oraz na Okręgowy Zjazd i Krajowy Zjazd Pielęgniarek i Położnych.
§3
Przewodnicząca Komisji/Zespołu przedstawia do akceptacji Okręgowej Radzie BOIPiP coroczny plan pracy Komisji/Zespołu w terminie do 31 stycznia każdego roku kalendarzowego.
§4
- Komisje/Zespoły spotykają się we wtorki zgodnie z przyjętym harmonogramem, ustalonym w porozumieniu z Biurem BOIPiP.
- Posiedzenia Komisji/Zespołów, nie mogą odbywać się rzadziej niż raz na kwartał.
- Komisja/Zespół spotyka się stacjonarnie i/lub z wykorzystaniem środków łączności umożliwiającej porozumiewanie się na odległość.”
§5
Komisja/Zespół pracuje w trybie korespondencyjnym, jeśli przed posiedzeniem konieczne jest przygotowanie przez każdego z członków własnej koncepcji rozwiązania problemu.
§6
Posiedzenie Komisji/Zespołu zwołuje Przewodnicząca Komisji/Zespołu, a w trybie nadzwyczajnym może być zwołane na wniosek Przewodniczącej Okręgowej Rady BOIPiP.
§7
- Członkowie Komisji/Zespołów obowiązani są uczestniczyć w spotkaniach, a ewentualną nieobecność zgłosić wcześniej Przewodniczącej Zespołu/Komisji lub w Biurze BOIPiP z podaniem jej przyczyny.
- W przypadku trzykrotnej nieusprawiedliwionej nieobecności na posiedzeniu, Przewodnicząca Komisji/Zespołu wnioskuje do Okręgowej Rady BOIPiP o skreślenie tego członka ze składu Komisji/Zespołu.
§8
- Z posiedzenia Komisji/Zespołów sporządza się protokół, w którym opisany jest przebieg posiedzenia, problematyka oraz ostateczne wnioski.
- Załącznik do protokołu, o którym mowa w ust. 1, stanowi lista obecności członków na posiedzeniu.
§9
- Komisja/Zespół wnioskuje do Okręgowej Rady BOIPiP o potrzebie delegowania swoich reprezentantów na konferencje, sympozja bądź szkolenia w dziedzinie, którą się zajmuje.
- Koszty delegowania swoich reprezentantów, o których mowa w ust. 1, pokrywane są z budżetu BOIPiP.
§10
- Komisja/Zespół wnioskuje do Okręgowej Rady BOIPiP o potrzebie organizowania konferencji, sympozjów bądź szkoleń w dziedzinie, którą się zajmuje.
- Komisja/Zespół wnioskujące o organizację konferencji są zobowiązani do jej organizacji, w szczególności do opracowania programu, wskazania miejsca i czasu konferencji, a także autorów materiałów i prac. Komisja/Zespół decyduje o doborze tematyki.
- Organizacja przedsięwzięć, o których mowa w ust. 1, winna zostać ujęta w planie pracy Komisji/Zespołu, o którym mowa § 3.
- Konferencje, sympozja, szkolenia mogą być organizowane przez Komisję/Zespół wyłącznie po podjęciu Uchwały Okręgowej Rady BOIPiP.
- Projekty pism, ankiet, opinii oraz wnioski komisji konsultowane są z Przewodniczącą OR BOIPiP lub Wieceprzewodniczącą BOIPiP.
§11
Komisje/Zespoły współpracują ze sobą.
§12
Przewodnicząca Komisji/Zespołu składa na posiedzeniu Okręgowej Rady BOIPiP pisemne sprawozdania z działalności w okresie rocznym, najpóźniej w miesiącu grudniu danego roku.
§13
Całość dokumentacji dotycząca poszczególnych Komisji/Zespołów przechowywana jest w Biurze BOIPiP.
§14
Regulamin wchodzi w życie z dniem 18 grudnia 2023 r.